csgo, csgo indir, csgo yükle, csgo güncelle, csgo hileleri, csgo sunucuları, counter strike global offensive, csgo sunucu kurulumu, csgo türkiye, csgo facebook, csgo online oyna, csgo aim ayarları, csgo turnuvaları

Tozun Kusuruna Bakmayın

Belki de CS:GO’nun en olmazsa olmaz haritası Dust II, çıktığı günden bu yana CS’in ruhunu yansıtan bir klasik olarak oyunda yer aldı. Yeniden yayınladığımız haritada Dust II’nin özünü korurken aynı zamanda sorunlu kısımlarını da düzeltmek istedik. Harita güncellemesi için hedeflerimiz şunlardı:

  • Harita boyunca oyuncu anlaşılabilirliğinin arttırılması
  • Saklanılabilecek yerler dahil olmak üzere tüm haritada hareket alanlarının iyileştirilmesi
  • Modern haritalar ile aynı seviyede olması için görsellerin geliştirilmesi

Dust II şimdi erişilebilir! Harita betada iken yaptığınız geri bildirimler için teşekkürler. Bazı önemli değişiklikleri aşağıda görebilir, kaydırıcıları kullanarak farklılıkları inceleyebilirsiniz.

BOMBALAMA ALANI B – THE KASBAH


Tüneller’deki birtakım aşırı karanlık bölge, kırılıp parçalanmış çatıdan sızan doğal ışıkla aydınlatıldı. Bombalama alanındaki hurda araba da, oyuncuların daha serbestçe hareket edebilmesi için biraz kaydırıldı. Duvardaki çatlak yani “Pencere”, artık daha geniş ve çevresindeki oyuncu hareketi daha rahat. Benzer şekilde, sadeleştirilen İskele’de, leşinizle aranızda duran metal borular kaldırıldı. Buna ek olarak birkaç elektrik direği, gereksiz dikkat dağıtan unsurları sadeleştirmek adına görsellikten taviz verilmeden oyun alanı dışına taşındı.

BOMBALAMA ALANI A – AURORE OTELİ

Oyuncu okuma faktörü göz önünde bulundurularak, eskiden arka duvarda var olan karanlık alanlar, kapı eşiklerinin kaldırılmasıyla aydınlatıldı ve bombalama alanı A’daki giriş öldürmeleri elden geçirildi. Ayrıca gider borularının kaldırılmasıyla köşeden bakma hareketi iyileştirildi.

Bombalama Alanı A’daki bozuk arabaların sayısı oyuncuların daha rahat hareket edebilmesi amacıyla bire düşürüldü. Tecrübeli oyuncular bir şeylere takılıp takılmayacakları konusunda, yeni oyuncular da yanıp yanmayacakları konusunda endişe duymak zorunda kalmayacak. Kum ve taş parçaları gibi fizik bazlı hareket eden dekorlar, ot ve kayalar gibi daha statik dekorlarla değiştirildi.
ORTA

Karanlık köşelerde pusu kuranları ortaya çıkarmak için haritanın orta bölümündeki alt Tünel ışıklandırmaları geliştirildi.

Birkaç karanlık kapı eşiği yeniden ayarlandı ve gereksiz kapı siperi kaldırıldı. Takılmanıza sebep olabilecek çıkıntıların azaltılmasıyla önemli işlere odaklanmak için daha çok vaktiniz olacak.
SANAT ÇALIŞMALARI
Dust II’nin oynanışı yaşlanmıyor gibi görünürken, haritada kullanılan sanat çalışmalarının güzel bir temizliğe ihtiyacı vardı. Haritanın Bombalama Alanı B bölümü artık restorasyon altındaki bir Kasaba olurken Bombalama Alanı A ise bir pazar ve otel oldu. Kaplama çözünürlüğü dört katına çıkartıldı ve bütün topluluk harita yapımcılarının kullanabilmeleri için bir Kuzey Afrika eşya seti oluşturuldu. Şimdi, kötü haber iki pizza dükkanı kaldırıldı. İyi haber, yerlerinde artık iki dişçi ofisi bulunuyor. Tesadüf mü? Sanmıyoruz.

YENİ KARAKTER MODELLERİ
Dust II’nin klasik kötü adamları Leet Krew veya daha önce bilinen isimleri ile “Durah” güncelleştirilmiş çevrelere uyabilmeleri için yenilendiler. Bu T takımı üyelerinin karakter modelleri güncellendi. Daha iyi görünebilir, uyumlu ve ikonik olabilmeleri için yüksek çözünürlükte yeniden tasarlandılar. CS’de sayısız raunt oynamış bu tecrübeli tayfanın amacı ise hâlâ aynı: Dünyaya hükmetmek! Bazı Leet Krew müdavimlerinin yeni Salon De Coiffeur’de takıldıklarını fark edebilirsiniz.
HADİ OYNAYALIM!
Dust II yıllar boyunca evrim geçirerek CS:GO’nun en dengeli ve en ikonik haritalarından birisi oldu. Bu durumu göz önünde bulundurarak haritayı tamamen yeniden tasarlamak yerine rötuşlar yapmayı tercih ettik. Beta geri bildiriminiz bir sonraki adımları kararlaştırmamız için bizlere yardımcı oldu. Haritanın evrimine devam ederken sırada neyi görmek istersiniz? Sizden hâlâ bunları duymak istiyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan 26.04.2017 Güncellemesi başlıklı makalemizde csgo güncelleme ve slider hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. zula ve cs go birbirine benzer oyunlar ama zulaua girmek zordu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.